faceboktwitteryoutube
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Kandavas novada muzejs

Talsu iela 11, Kandava, Kandavas novads, Latvija
(+371) 63182064
(+371) 26667031
(+371) 63182422
57.038387 22.770361

Darba laiks: otrdienās, trešdienās, piektdienās 9:00-16:00;

ceturtdienās 9:00-18:00; sestdienās no 10:00-14:00;
pirmdienās, svētdienās - slēgts.

Muzeja vadītāja: Sarma Anģēna
Krājuma glabātāja: Ināra Znotiņa
Muzeja speciāliste: Diāna Isaka
Vēsturnieks: Agris Dzenis

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem - EUR 1,00;
skolēniem, studentiem, pensionāriem - EUR 0,50.
Sestdienās muzeja apmeklējums par brīvu!

Īpašie piedāvājumi:

 • Kandavas ozolzīļu kafijas degustācija un galda spēle ''Spēks no ozolzīles'' Vēl pavisam nesen – 20.gadsimta trīsdesmitajos gados – pupiņu kafija Kandavā bija dārga un ekskluzīva prece, tādēļ kandavnieki savās mājās un tējnīcās baudīja grauzdētu ozolzīļu, miežu, cigoriņu un kastaņu dzērienus. Visiecienītākais un smalkākais no tiem bija ozolzīļu kafija. Atdzīvināt kafijas dzeršanas senās tradīcijas, Kandavas novada muzejs šodien viesiem piedāvā ozolzīļu kafiju, kuras garšā savijas Abavas senlejas ozolu spēks un Kandavas senais mājīgums. Dalības maksa - EUR 2.00/ 1 personai (grupām no 10 cilvēkiem), iepriekš piesakoties pa tālr. 63182064.  Muzejā var iegādāties Kandavas kafiju kā suvenīru.
 • Programma apmeklētājiem ”Ar zirgu uz Kandavas tirgu”

  Programmas dalībnieki aicināti iejusties senās Kandavas atmosfērā un kopā ar kandavniekiem: iebraucamās vietas saimnieku, krodzinieci un viesnīcnieci apmeklēt Kandavas tirgu, iebraucamo vietu, viesnīcu un traktieri. Varēsiet praktiski darboties, uzzināt pārtikas preču un dzērienu mērvienības un cenas, tirgošanās kārtību, jocīgus un nopietnus atgadījumus daudzajos Kandavas krogos un viesnīcās 20. gadsimta sākumā. Programma notiek pēc iepriekšēja pieteikuma. Dalības maksa – EUR 2.00 no personas.

Izglītojošā programma skolēniem ”Kandavas vecpilsētas tapšana – kā uz delnas”

4. – 12. klašu skolēniem tiek sniegta iespēja iepazīt Kandavas vecpilsētu, Kurzemes politiskās un saimnieciskās vēstures norišu ietekmi uz tās veidošanos, ēku tapšanu un izmantošanu. Vērot pārmaiņas apbūvē un arhitektoniskajos stilos 19.gs vidū - 20.gs.sākumā vecpilsētas vēstures digitālajā ekspozīcijā un maketā. Programma notiek pēc iepriekšēja pieteikuma. 

 • "Pie pavarda" - piedāvājam izmantot labiekārtotu atpūtas un pasākumu norises vietu, kura atrodas muzeja dārzā. Tajā ir soli (sēdvietas ~ 50gb.), divi galdi un ugunskura vieta.
 • Izglītojoša programma skolēniem - "Represijas Kandavas novadā 1941. un 1949. gadā", kuras ietvaros tiek dota iespēja apmeklēt muzeja pastāvīgo izstādi "Piemiņas istaba", pēc tam doties uz represētā novadnieka P. Brieža izveidoto Briežu dzimtas parku, kur katram dzimtas pārstāvim ir iestādīts savs koks. Parka teritorijā ir iespēja uzkāpt skatu tornī, palūkoties uz gleznaino Abavas ieleju, "pasveicināt Sibīriju", kā arī pasēdēt nojumītē pie siltas tējas tases.

Tematiskās ekskursijas Kandavā un novadā:

 • SENĀS SVĒTVIETAS KANDAVAS NOVADĀ Ilgums – 3 stundas, ar apmeklētāju transportu Pakalni un dižakmeņi Kandavas novadā ne vienmēr ir tikai gleznainas dabas ainavas daļa – senatnē daži no tiem bija dzīves un rituālu vietas. Kādas dziedinošas īpašības piemīt svētavota ūdenim? Kā notika tautas sapulces svētkalnos? Kas bija rituālie kopmielasti? Kādās vietās meklējami vārti uz Aizsauli? Ekskursijā iepazīsim ne tikai svētos avotus, kalnus un akmeņus, bet arī seno kuršu un somugru pasaules skatījumu. Maršruts: Kandava – Galtenes svētavots – Velnakmens un Velna ala – Matkules pilskalns, bedrīšakmens, Baznīckalns – Čāpuļu Lūgšanu kalns - Kandava 
 • KANDAVAS APKAIMES KINO STĀSTI Ilgums – 3 stundas, ar apmeklētāju transportu Jau vairāk kā septiņdesmit gadus skaistās Abavas senlejas dabas ainavas ir piesaistījušas latviešu dokumentālo un mākslas filmu veidotājus. Kāda mākslas filma 1939. gadā ir uzņemta Kalnmuižas dzirnavās? Kā savulaik populārais aktieris V. Zandbergs tika pie lomas filmā ”Atbalss”? Kuras lauku saimniecības vircas bedrē izpeldējās bandīti filmā ”Mazie laupītāji”? Ekskursijas laikā iepazīsim kinofilmu uzņemšanas vietas Kandavas apkārtnē, uzzināsim par filmu uzņemšanas gaitu un dažādiem jautriem notikumiem filmēšanas filmu laikā. Maršruts: Kandavas novada muzejs – Indāni – Zemītes baznīca – Pūces dzirnavas – Matkule – Velnakmens – Kandava 
 • LATVIEŠU KANDAVA Latvieši Kandavā lielākā skaitā ienāca pēc 1863. gada, tomēr latvieši Kandavas pilī un miestā dzīvoja un darbojās jau kopš viduslaikiem. Ko Kandavas pilī darīja kuršu lēņavīrs Moste? Kas bija kambarnieki Kandavas miestā 18.gs.? Kuri bija valodnieka Kārļa Mīlenbaha tēvam piederējušie nami? Kad un kā latvieši apbūvēja Vējspārnu? Kā latvieši izklaidējās un izglītojās Sadraudzīgās biedrības namā? Cik maksāja ieejas biļete teātra izrādēs un cik – deju vakaros? Kurš ierīkoja pirmo un pēdējo izdevniecību Kandavā? Atbildes meklēsim pilskalnos, leģendārajā Mēra kalniņā, Kandavas latviešu namos un sabiedriskajās ēkās. 
 • EBREJU KANDAVA Ebreji Kandavā uz dzīvi sāka apmesties 19.gs. sākumā, bet jau gadsimta vidū vairāk nekā puse Kandavas iedzīvotāju bija ebreji. Līdz Pirmajam pasaules karam vairums tirdzniecības un amatniecības uzņēmumu Kandavā piederēja ebrejiem. No kā ebreji šķīstījās rituālajā pirtī? Kas bija galaha likumi un kopienas vecākie? Kas bija košerēta gaļa? Cik ebreju 19.gs. vidū dzīvoja vienistabas dzīvoklītī? Kas atradās pie sinagogas sienas, kas vērsta uz Jeruzālemi? Kādas nelaimes piemeklēja Kandavas ebreju kopienu abos pasaules karos? Ekskursijas laikā atbildes uz šiem jautājumiem sameklēsim 19.gs. celtajās ebreju pirts, sinagogas un tirgotavu ēkās.
 • VĀCU KANDAVA Kandavas miestā dzīvojošo vāciešu vairākums, tāpat kā citos Kurzemes miestos un pilsētās, bija tirgotāji, amatnieki un inteliģenti, nevis muižnieki. Turklāt ne visi vāciski runājošie kandavnieki pēc etniskās izcelmes bija vācieši. Kas bija pirmais Kandavas viesnīcnieks? Ko mācīja Vīkberga privātskolā? Kādai ģimenei piederēja Kandavas lepnākais nams un alus darītava 19.gs. vidū? Kāda saistība Kandavas vācubaltiešu dzimtām ir ar Krimas karu, raķešu būvi un Vircburgas psiholoģijas skolu? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklēsim Kandavas ēkās un rakstītajos avotos. 


Apraksts: Kandavas novada muzejs dibināts 1995. gada 17. novembrī, pateicoties vēsturnieka un Kandavas internātvidusskolas skolotāja Viktora Vītola iniciatīvai un savāktajiem materiāliem.

Muzejs atrodas ēkā, kura uzcelta 1887. gadā kā diakonišu slimnīca. No 1921. līdz 1939. gadam ēkā darbojas Vācu vecāku pamatskola. Sākot no 20.gs. 50-jiem gadiem, vairāk kā 40 gadus šeit atradās PSRS valsts bankas nodaļa, kura atstājusi muzejam unikālu mūžīgo eksponātu - bankas naudas seifu, kurā piedāvājam iekļūt.

Muzejā skatāmas pastāvīgās izstādes: "Ar zirgu uz Kandavas tirgu", "Piemiņas istaba", "Sarkanais Stūrītis", "Ja man būtu tā naudiņa", "Kandavas apkaimes kino stāsti", kā arī 19.gs.vidus - 20.gs.sākuma Kandavas vecpilsētas makets (2 x 2 m) un vecpilsētas vēstures digitālā ekspozīcija.
Kandavas vecpilsētas maketu var pārveidot dažādos laikos: 16. gs., 19.gs. vidū un 20.gs sākumā.

Muzeja telpās darbojas Kandavas Mākslas galerija, amatnieku biedrība ""Pūra lāde"", Kandavas novada Politiski represēto biedrība, biedrība "Kandavas partnerība".

Papildus pakalpojumi: WiFi jeb bezvadu internets.

Leonīda Āriņa 110 gadu jubilejas izstāde

11.04.2017 - 09.05.2017 Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

22.aprīlī plkst. 12:00 tikšanās ar mākslinieka L. Āriņa meitu Moniku Bērzs-Bērziņu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Izstāde "Kandavas ugunsdzēsēju nams"

11.04.2017 - 13.05.2017 Kandavas novada muzejs

1871. gadā tika sākti Kandavas senākās sabiedriskās organizācijas - brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības depo būvdarbi. Ēku uzcēla 1872.gadā, šogad tai paliek 145 gadi. Laika gaitā ēka kļuva ne tikai par ugunsdzēsēju tehnikas novietni, bet arī Kandavas sabiedriskās dzīves un kultūras centru. Tā ir piemineklis Kandavas uzņēmīgākajiem un aktīvākajiem vīriem, kuri kopīgiem spēkiem veicināja gan ugunsdrošību, gan sabiedrisko dzīvi Kandavā.

printēt Lasīt visu ziņu

Valdas Sirmās fotogrāfiju izstāde "Pavasara ziedi"

13.04.2017 - 23.05.2017 Kandavas novada muzejs

Muzeju nakts “Laika rats”

20.05.2017 Kandavas novada muzejs

Astotie Kafijas un Tējas svētki Kandavā

28.10.2017 Kandavas novada muzejs, Kandavas kultūras nams

Ziemassvētku Dāvantirgus

15.12.2017 - 28.12.2017 Kandavas novada muzejs

Ceļojošā izstāde "Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss"

21.03.2017 - 04.04.2017 Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija
Gražinas Gaidienes apsveikums Sofijai Mildai Melderei 1949. gada. FOTO  no Tukuma muzeja krājuma.

Gražinas Gaidienes apsveikums Sofijai Mildai Melderei 1949. gada. FOTO no Tukuma muzeja krājuma.

Ceļojošā izstāde "Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss" izveidota 2010. gadā ar Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes atbalstu un tās atklāšana notika Eiropas parlamenta ēkā Briselē 2010. gada 14. jūnijā. Kopš tā laika izstāde bijusi apskatāma ne tikai Beļģijā un Latvijā, bet arī Kanādā un Īrijā un to redzējuši vismaz 9040 cilvēki.

Izstādē apkopota informācija un vizuālais materiāls par cilvēkiem, kurus represējušas padomju varas iestādes laikā no 1941. līdz 1949. gadam, to vidū Tukuma advokāta Ķārļa Roberta Kalevica un Tumes pagasta lauksaimnieka Friča Meldera ģimenes. Izstādes popularizēšanai Tukuma muzejs ir izveidojis bukletu, kas ar Kultūras ministrijas un Tukuma novada Domes atbalstu izdots latviešu, krievu, angļu franču, igauņu, somu un zviedru valodās.

Izstādes atklāšana 25.martā plkst. 12:30.

Būsiet mīļi gaidīti novada muzeja Mākslas galerijā!

printēt Lasīt visu ziņu

Ceļojošā foto un multimediju izstāde “Purvā no -30°C līdz 30°C”

16.03.2017 - 04.04.2017 Kandavas novada muzejs

Fotoizstāde veidota Eiropas Komisijas (EK) finansētā "LIFE+" projekta „Prioritāro mitrāju biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā” ietvaros. Par projektu un tā mērķiem, kā arī mitrāju nozīmi, biotopiem un tajos sastopamajām sugām, īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kurās šo projektu īsteno, varēs iepazīties arī multimediju stendā.

Izstādē var iepazīt dažādus Latvijas mitrājus – teiksmainos, krāšņos attēlos redzams Gaujas nacionālais parks, Slīteres nacionālais parks,
dabas liegumi „Ziemeļu purvi” un „Raunas Staburags”.

Dabas harmoniju un ritmu atklāj vērīgi saskatīti un foto mirkļos tverti dažādi mitrāju biotopi – zemie, augstie un pārejas purvi, avoti, avoksnāji, kā arī mitrājos sastopamās augu un dzīvnieku sugas.

Foto: Aivars Petrins

Foto: Aivars Petrins

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Valdas Sirmās fotogrāfiju izstāde

01.02.2017 - 01.04.2017 Kandavas novada muzejs

Izstāde "Saule. Jūra. Akmens." Juris Siliņš - gleznas, Gatis Celitāns - skulptūras

16.02.2017 - 16.03.2017 Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

Mākslas skolas audzēkņu izstāde “Ziemas dārzs” Kandavas Mākslas galerijā

12.01.2017 15:00 - 12.02.2017 Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

12.janvārī Kandavas Mākslas galerijā novada muzejā  tika atvērta Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde “Ziemas dārzs”.

Atklājot izstādi, galerijas vadītāja Lia Kiršteine atzina, ka Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes ir viņas mīļākās izstādes jau daudzu gadu garumā, jo tās ir tik krāsainas un tajās izstādītie darbi tik dažādi. “Kontrastā ar balto sniegu un piesnigušo Kandavu jūsu izstāde ir iznākusi pasakaini krāšņa un ļoti krāsaina. Darbi radīti visdažādākajās tehnikās un dažādiem paņēmieniem, izmantoti dažādi materiāli un noteikti tāpēc tā ir tik krāsaina”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Seminārs “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai”

06.02.2017 15:00 - 17:00 Kandavas novada muzejs
Seminārs “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai”

Seminārs “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai”

6.februārī Kandavas novada muzejā norisinājās biedrības "Kandavas Partnerība" organizēts seminārs par dažāda veida atbalsta iespējām uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai.

  Par Jūrmalas biznesa inkubatora piedāvātajām uzņēmējdarbības atbalsta iespējām klātesošos informēja inkubatora vadītājs Rihards Zariņš un par atbalstu no finanšu institūcijas ALTUM stāstīja Jolanta Priedniece.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Bārbijas un keni latviešu tautastērpos

29.10.2016 - 31.01.2017 Kandavas novada muzejs

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Vēstniecību Zviedrijā.

printēt Lasīt visu ziņu

Izstāde "Barikāžu laiks"

13.01.2017 - 31.01.2017 Kandavas novada muzejs

Tukuma tēlotājmākslas studijas gleznu batiku izstāde

15.10.2016 - 23.01.2017 Kandavas novada muzejs

Jaunajā gadā tiekas novada Politiski represēto apvienība

06.01.2017 16:00 Kandavas novada muzejs

6.janvārī, Zvaigznes dienā, Kandavas novada muzejā uz pirmo tikšanos šajā gadā pulcējās novada Politiski represēto apvienības biedri, viņu tuvinieki un domes vadība.

Šāda tikšanās gada sākumā, lai izvērtētu aizvadīto gadu un pārrunātu ieceres jaunajā gadā, ka arī vienkārši parunātos un dalītos atmiņās par pārdzīvoto, kļuvusi ierasta jau vairākus gadus.

Kā sacīja apvienības vadītājs Pēteris Briedis, politiski represēto rindas kļūst arvien retākas, tas ir likumsakarīgi, ja parēķinām, cik gadu pagājis, kopš 1941.gada un 1949.gada deportācijām. Kā nozīmīgu veikumu aizvadītājā gadā Pēteris Briedis atzina novada represēto atmiņu grāmatas „Atcerēties...Neaizmirst...” izdošanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS 2016

15.12.2016 - 28.12.2016 Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

Izbrauc no pilsētas drūzmas. Traucies pa sniegotu mežmalu. Pāri kalniem, pari lejām balti Ziemassvētki nāk!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (152)

Noslēdzies fotokonkurss „Kandavas novads četros gadalaikos”

26.12.2016 12:00 Kandavas novada muzejs
Foto: L.K.Melne

Foto: L.K.Melne

Noslēdzies Kandavas novada domes rīkotais fotokonkurss „Kandavas novads četros gadalaikos”. Tā uzvarētāji ir:
-Daiga Rēdmane
-Danuta Eva Bite
-Laura Kristīne Melne
-Sanda Gudriķe
-Jānis Kamerāds

Apbalvošana notiks Ziemassvētku svinību ietvaros 26.decembrī plkst. 12:00  Kandavas novada muzejā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Ziemassvētku atzīmēšana Kandavā

26.12.2016 11:00 Kandavas novada muzejs, Kandavas kultūras nams

26.decembrī Kandavā, kā tas ierasts jau daudzus gadus, svinēja Ziemassvētkus. Jau no vienpadsmitiem rītā ar laimes liešanu, monētu kalšanu un piparkūku darbnīcu lielus un mazus svētku svinētājus gaidīja veikalā “Centrs” un kafejnīcā “Ieviņa”.

Kandavas novada muzejā notika fotokonkursa “Kandavas novads četros gadalaikos” dalībnieku apbalvošana. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Kandavas novada Amatniecības centra gleznošanas studijas dalībnieku zīmējumu izstāde

28.10.2016 - 10.12.2016 Kandavas novada muzejs

Septītie Kafijas un tējas svētki Kandavā

29.10.2016 Kandavas novada muzejs, Kandavas tūrisma informācijas centrs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija, Kandavas kultūras nams

29.oktobrī, tāpat kā katru gadu oktobra pēdējā sestdienā, Kandavā notika Kafijas un tējas svētki. Šogad jau septītie pēc skaita. Svētki sākās jau no vienpadsmitiem dienā un notika dažādās vietās – Kandavas kultūras namā, novada muzejā, tūrisma informācijas centrā un Promenādē.

Šogad svētku akcents bija - izbaudīt to, ka Kandavas novads tiešām dzīvo ar garšu. Baudīt ne tikai dažādas kafijas un tējas šķirnes, arī Latvijā jau iepazīto īpašo Kandavas ozolzīļu kafiju, bet celt godā novada mājsaimnieču pašgatavotos dažādos gardumus. Visu, kas salikts burciņās, lai dažādotu ēdienkarti ģimenei ziemas mēnešos. Saimnieces "neturēja sveci zem pūra", bet ar savām receptēm arī dalījās.

Kandavas kultūras namā notika Pankūku ballīte, darbojās Lībiešu ķēķis, mazo zīļu lielā darbnīca, varēja nobaudīt septiņus garšas brīnumus matkulnieku gaumē, cienāties ar ģimeniskiem gardumiem no kafejnīcas “Cepums”, baudīt dažādu kafiju Cofee Bike, notika kafijas, tējas un citu gardu lietu degustācija.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (58)

Ābeču izstāde no Mirdzas Ķergalves kolekcijas

13.09.2016 - 26.10.2016 Kandavas novada muzejs

No 13. septembra līdz 26.oktobrim Kandavas novada muzejā apskatāma Jaunpils vidusskolas sagatavošanas un jaunāko klašu ilggadējās skolotājas Mirdzas Ķergalves Ābeču kolekcija.

 Viņa darba gados līdz 2000.gadam bija sakrājusi 25 ābeces, pārsvarā latviešu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Fotoizstāde "Atjaunotajai Kandavas ev.lut. baznīcai - 280"

15.09.2016 - 25.10.2016 Kandavas novada muzejs

Seminārs par LEADER projektiem

10.10.2016 16:00 Kandavas novada muzejs

Biedrība “Kandavas Partnerība” izsludinātās LEADER projektu konkursa 2.kārtas ietvaros organizē semināru 10.oktobrī plkst.16: 00 Kandavas novada muzeja telpās.

Darba kārtībā:· plkst.16.00 – 17.30     Informācija par sabiedriskā labuma projektu aktivitāti "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" un projekta iesnieguma veidlapas aizpildīšanu.

printēt Lasīt visu ziņu

Kandavas kultūras dzīve Daiņa Gajevska afišās

08.06.2016 - 10.09.2016 Kandavas novada muzejs

DAINIS GAJEVSKIS  dzimis  1959.gadā. Beidzis Kandavas Mīlenbaha vidusskolu 1978.gadā.

   1979.g.pavasarī sāka dienesta gaitas PSRS armijā Uzbekijā, Samarkandas pilsētā. Pateicoties Dieva dotajām dāvanām mākslā, Dainis tur veica mākslinieka noformētāja darbu, lai arī speciālās izglītības viņam nebija. Varēšanu pierādīja ar pirmo lielo darbu-bija jāuzzīmē Ļeņina portrets uz audekla, kas piestiprināts pie sienas. Darbs bija jāveic, stāvot uz kāpnēm. Par to saņēma priekšniecības augstu novērtējumu.

printēt Lasīt visu ziņu

Fotoizstāde "Zudis laikā"

17.06.2016 - 03.09.2016 Kandavas novada muzejs

Atklāts Kandavas Mākslas plenērs "Radošais mākslas mirklis"

18.07.2016 - 24.07.2016 Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

18.jūlijā pie Kandavas novada muzeja tika atklāts gadskārtējais Kandavas Mākslas plenērs „Radošais mākslas mirklis”. Plenērs noritēs visu šo nedēļu līdz 24.jūlijam.

Šogad aprit divdesmit viens gads, kopš Kandavā notiek mākslas plenēri. To aizsācēja ir galerijas „Vējspārns” ilggadējā vadītāja Ilzīte Grīnberga.
      Nu jau ceturto gadu plenēru organizē keramiķe Linda Romanovska. Plenēram reģistrējušies 60 dalībnieki no dažādām Latvijas malām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

"Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss” – Tukuma muzeja ceļojošā izstāde

14.06.2016 - 21.06.2016 Kandavas novada muzejs

Ingrīdas Smuškovas fotoizstāde "Durvis"

15.04.2016 - 15.06.2016 Kandavas novada muzejs

Atjaunotajai Kandavas ev.luteriskajai baznīcai - 280

20.04.2016 - 01.06.2016 Kandavas novada muzejs

1736. gadā, astoņus gadus pēc postoša ugunsgrēka tika atjaunota Kandavas ev. lut. baznīca. Kandavas novada muzeja darbinieku veidotā izstāde vēsta par dievnama priekšvēsturi, kas sākās viduslaikos, baznīcu līdz 1728. gada ugunsgrēkam, kā arī atjaunotās baznīcas veidotājiem, arhitektūru, remontiem un uzlabošanu līdz mūsdienām.
Izstādē izmantoti Kandavas novada muzeja un Latvijas Valsts vēstures arhīva materiāli.

printēt Lasīt visu ziņu

Kandavas novada svētkus ievada konference un vakarēšana Promenādē

27.05.2016 18:00 Kandavas novada muzejs

Šogad Kandavas novada svētkus aizsāka zinātniskā konference "Saviesīgā dzīve un izklaides hercoga Jēkaba laikā" un izstādes "Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs un viņa laikmets" atklāšana Kandavas novada muzejā 27. maija vakarā.

Interesi par vēsturi visefektīvāk spēj raisīt ziņas par ikdienas dzīvi senatnē, tādēļ šogad konference tika veltīta saviesīgajai dzīvei un izklaidēm slavenākā Kurzemes hercoga Jēkaba Ketlera (1610 – 1681) laikā. Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece un LVVA arhīviste, Dr. hist. Mārīte Jakovļeva sniedza ieskatu Kurzemes hercogu galma sadzīvē, bet Kandavas novada muzeja vēsturnieks Agris Dzenis iepazīstināja ar uguņošanas mākslu 17. gadsimtā, kā arī galda kultūru un ēdieniem hercoga Jēkaba laikā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (46)

Muzeju nakts „Durvis” aizvadīta

21.05.2016 19:00 Kandavas novada muzejs

21.maijā Kandavas novada muzejā, tāpat kā muzejos visā Latvijā, notika muzeju nakts pasākumi.

„Durvis.Durvis. Un aiz katrām durvīm- burvis...” Tā vēsta kādas dziesmas vārdi. Pavērt durvis un noskaidrot, kas aiz tām slēpjas, bija ieplānojuši arī šī gada Muzeju nakts organizētāji, veidojot pasākumus zem vienotas tēmas „Durvis”.

Kandavas novada muzejs saviem apmeklētājiem dāvāja iespēju pavērt vairākas durvis un kaut nedaudz atklāt to cilvēku būtību, kas šajā vakarā viesojās muzejā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (54)

Ilzes Dilānes izstāde "Papīra valoda"

17.03.2016 - 30.04.2016 Kandavas novada muzejs

Agra Dzeņa grāmatas „Prūši karā ar likteni” atvēršana Kandavā

29.04.2016 16:00 - 17:00 Kandavas novada muzejs

29.aprīļa pēcpusdienā Kandavas novada muzejā notika muzeja vēsturnieka Agra Dzeņa otrās grāmatas „Prūši karā ar likteni” atvēršanas svētki.

Pasākumu atklājot, muzeja krājumu glabātāja Ināra Znotiņa sacīja, ka diemžēl atvēršanas svētkus Kandavā ar savu klātbūtni nav pagodinājis izdevējs, biedrības „Domas spēks” vadītājs Aleksandrs Kiršteins, bet, protams, ir ieradies pats autors Agris Dzenis, un kurš gan vēl labāk un izsmeļošāk var pastāstīt par šo grāmatu. Viņa aicināja klātesošos droši uzdot autoram visus interesējošos jautājumus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Kitijas Strupes darbu izstāde " Ar adatu un otu" Kandavas Mākslas galerijā

26.01.2016 - 02.04.2016 Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā apskatāma radošas personības Kitijas Strupes darbu izstāde „Ar adatu un otu”.

Kitija Strupe dzimusi 1948.gadā Rīgā. 1967.gadā ieprecējusies Ragaciemā, kur dzīvo un strādā arī šodien.

No 2009.gada viņa darbojas Latvijas tekstilmozaīkas biedrībā, kura uzņemta ES ,,Patchwork and Qilt’’ asociācijā. Biedrības sastāvā piedalījusies Birmingemas festivālos, darbi ceļo arī pa dalībvalstu ,,patchwork’’ izstādēm.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Jāņa Kamerāda fotoizstāde "Kandava ziemā"

01.03.2016 - 01.04.2016 Kandavas novada muzejs

Kandavas novada represēto iedzīvotāju piemiņas pasākums

25.03.2016 Kandavas novada muzejs

Seminārs “Atbalsts LEADER projektu iesniedzējiem" Kandavā

17.03.2016 10:00 Kandavas novada muzejs, Kandavas Partnerība, biedrība

17. martā teju visas dienas garumā norisinājās biedrības “Kandavas Partnerība” organizētais seminārs “Atbalsts LEADER projektu iesniedzējiem", kas pulcēja vairāk kā 30 potenciālos projektu iesniedzējus no Kandavas, Matkules, Zemītes, Cēres, Vānes, Pūres un Jaunpils.

Biedrības valdes priekšsēdētāja Inta Haferberga klātesošajiem deva ieteikumus projekta sagatavošanai un detalizētāk stāstīja par aktivitāti "Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas", kuras ietvaros ir iespēja īstenot četras dažāda veida darbības: jaunu produktu un pakalpojumu radīšana; lauksaimniecības produktu pārstrāde, to realizēšana tirgū; tirdzniecības vietu radīšana vai labiekārtošana un darbinieku produktivitātes kāpināšana. Plānots, ka projektu iesniegšanu varēs uzsākt šī gada aprīļa beigās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Izstāde "Scenogrāfija laikā un telpā"

17.02.2016 - 12.03.2016 Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

Kandavas Mākslas galerijā, Kandavas novada muzejā

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Kandavas Mākslas un Mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde "Rūķu stāsti"

12.01.2016 - 12.02.2016 Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

12.janvārī Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā tika atklāta gadskārtējā Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde.

Šoreiz izstādei dots nosaukums „ Rūķu stāsti”. Par to, kāpēc tieši tāds, izstādes atklāšanā pastāstīja skolotāja Inga Brīniņa. „ Gatavojoties izstādei, mēs atcerējāmies, kādas izstādes šo gadu laikā bijušas. Pirms diviem gadiem bija izstāde „Gaidām ziemu”, dedzinājām svecītes to gaidot, bet ziema tā īsti neatnāca. Pagājušajā gadā izstādes nosaukums bija „ Ziemas raksti”, bet atkal ziemas nebija. Es domāju, ka rūķi to redzēja un uzņēmās ziemu mums atvest. Tāpēc viņi izstādes darbos stāsta par to, kas ziemā notiek, kā krīt sniegs, kādas izskatās sniegpārslas, koki un mežs. Un īsta ziema ar bagātīgu sniegu šogad ir atnākusi.”

Mākslas un mūzikas skolas direktore Maruta Balode uzsvēra, ka atrodoties šajās telpās, tās viņai vienmēr ir īpašas sajūtas, jo šī zāle ir piepildīta ar daili, piepildīta ar gaumīgu, daudzveidīgu mākslu. „ Māksla vienmēr rada īpašu noskaņojumu. Un es esmu lepna par to, ka viss šis krāšņums, kas mājos te veselu mēnesi, ir tapis Kandavas Mākslas skolā.”

Izstāde būs apskatāma līdz 12.februārim.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

“Kandavas Partnerība” informē uzņēmējus par LEADER atbalsta iespējām

05.02.2016 14:00 Kandavas novada muzejs, Kandavas Partnerība, biedrība

5.februārī plkst.14.00 Kandavas novada muzeja telpās notika biedrības “Kandavas Partnerība” seminārs „LEADER atbalsta iespējas uzņēmējiem”.

Seminārā tika aicināti piedalīties Kandavas Partnerības teritorijas (Kandavas novads, Jaunpils novads un Tukuma novada Pūres, Sēmes, Irlavas pagasti) juridiskas vai fiziskas personas, kas veic saimniecisko darbību vai arī juridiskas vai fiziskas personas, kas plāno to darīt, tajā skaitā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji.

printēt Lasīt visu ziņu

Kandavas novada represēto apvienības gadskārtējā tikšanās

06.01.2016 14:00 Kandavas novada muzejs

ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS 2015

15.12.2015 10:00 - 28.12.2015 - 19:00 Kandavas novada muzejs, Kandavas novada amatnieku biedrība, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

Ziemassvētki ir priekpilni svētki - sniegs, dāvanas, dziesmas, mīļi cilvēki un labi vārdi. Lai šajos svētkos mēs neapjuktu lielveikalu plauktos meklējot piemērotu dāvanu mīļajiem un nevajadzīgi netērētu naudiņu aicinām paskatīties tepat blakus, ko rada mūsu cilvēki. Latvijā ir daudz talantīgi, radoši cilvēki.

Tādēļ Kandavas novada amatnieku biedrība sadarbībā ar Kandavas novada Kultūras pārvaldi jau ceturto gadu organizē unikālu izstādi-tirdziņu ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS.

Tajā būs iespēja iegādāties vairāk kā 3 000 unikālus, kvalitatīvus roku darinājumus. Kandavas tuvākas un tālākas apkārtnes mākslinieki, amatnieki, rokdarbnieki, mājražotāji ir čakli strādājuši, lai pagatavotu mums visiem jaukas Ziemassvētku dāvanas- gleznas, ādas izstrādājumus-somas, jostas, keramikas-bļodas, sautējamos traukus, vāzes, krūzes, svečturus, stilīgus adījumus- cimdus, cepures, šalles, lielus un mazus pinumus, preces bērniem- koka rotaļlietas, attīstošas rotaļlietas, krāsainas pidžammas, siltas cepures, dāvanas vīriešiem, metāla kalumus, koka izstrādājumus, dažādus gardumus- medu, zaptes, čatnijus, sukādes, piparkūkas, unikālus eglīšu rotājumus, apsveikumu kartītes un daudz ko citu.


printēt Lasīt visu ziņu galerija (137)

"Dim, dim, dim Kandavā, Ziemassvētku noskaņā"

26.12.2015 13:00 Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija, Kandavas vecpilsētas Promenāde, Kandavas kultūras nams

13:00- Kandavas Deju skolas uzvedums "Īkstīte" /Kandavas kultūras namā/- ieeja 1.50 eiro

15:00 - 16:00 Izklaide bērniem kopā ar Lielajām lellēm no Liepājas- " Lācēna Ziemassvētki" - Kandavas kultūras namā

17:00- Uguns šovs - Kandavas Promenādē

19:00 Rēzijas Kalniņas un draugu koncerts "Meklētāja Roze" /Kandavas kultūras namā/- Piedalās: Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule - Skrastiņa, Ilze Dzenīte, Jānis Aišpurs, Ainārs Rubiķis. Ieeja: EUR 10,00. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un Kandavas kultūras nama kasē, http://www.bilesuparadize.lv/events/perf…

printēt Lasīt visu ziņu galerija (51)

Ar ko es lepojos savā novadā

11.11.2015 - 12.12.2015 Kandavas novada muzejs

Kandavas novada sākumskolas skolēnu darbi par tēmu "Ar ko es lepojos savā pilsētā, pagastā, novadā"

printēt Lasīt visu ziņu

Alfrēda Aržanovska gleznas

20.10.2015 - 20.11.2015 Kandavas novada muzejs

Kandavas novada muzejā, Talsu ielā 11 Kandavā

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Kandavas novada muzejam - 20

20.11.2015 18:00 Kandavas novada muzejs

Kandavas novada muzejs 2015.gada 20.novembrī - muzeja

Kandavas novada muzejs 2015.gada 20.novembrī - muzeja " Garās šalles" apvīts un sasildīts.

20.novembra vakarā pie Kandavas novada muzeja, lai atzīmētu tā dibināšanas 20 gadu jubileju, pulcējās ļaudis, kuri, gan katrs citādā veidā, bet ir cieši saistīti ar šo ēku.

Kā sanākušajiem atgādināja muzeja vadītāja Sarma Anģēna, atklājot jubilejas svinības, īstā muzeja atklāšanas diena bijusi 1995.gada 17.novembris, kad tieši tāpat kā tagad pie muzeja pulcējušies ļaudis. Tas bijis vēsturisks brīdis. Kandava bija ieguvusi savu muzeju- Kandavas novada muzeju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

Dokumentālās filmas " 4x4 par brīvību" demonstrēšana, tikšanās ar filmas dalībniekiem

11.11.2015 15:30 Kandavas novada muzejs

15:30 Dokumentālās filmas " 4x4 par brīvību" demonstrēšana, tikšanās ar filmas dalībniekiem - Kandavas novada muzejā.

printēt Lasīt visu ziņu

6. Kafijas un tējas svētki

31.10.2015 11:00 - 17:00 Kandavas novada muzejs, Kandavas tūrisma informācijas centrs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija, Kandavas kultūras nams, Kandavas novada Amatniecības centrs

31.oktobrī Kandavā jau sesto gadu norisinājās Kafijas un tējas svētki. Svētku programmu kuplināja visi novada kultūras jomā iesaistītie ļaudis, tai skaitā no Kandavas novada pagastu kultūras namiem un bibliotēkām. Pasākums norisinājās Kandavas Kultūras namā, novada Muzeja ēkā un orientēšanās notika pilsētā (ar sākumu no noslēgumu Tūrisma informācijas centrā).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (55)

Fotoizstāde "Klāt rudens!"

01.09.2015 - 31.10.2015 Kandavas novada muzejs

Imanta Riekstiņa fotogrāfijas

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Imanta Riekstiņa fotogrāfiju izstāde

01.09.2015 - 31.10.2015 Kandavas novada muzejs

Ceļojošās izstādes " Baltija un vāci" atklāšana

24.10.2015 13:00 Kandavas novada muzejs

24. oktobrī Kandavas novada muzejā notika izstādes „Baltija un vācieši” atklāšanas pasākums un tikšanās ar izstādes kuratoru Saksijas – Anhaltes - Vācbaltu biedrības priekšsēdētāju Volfgangu Maurahu.

Pasākuma laikā V. Maurahs apmeklētājus īsi iepazīstināja ar izstādes tapšanas ideju un izteica patiesu prieku, ka arī Kandavas novada muzejs šo ceļojošo izstādi ir izvietojis savās telpās. Līdz šim izstāde ir bijusi Ventspilī, Kuldīgā, Jelgavā. Iespējams, ka nākamie tās skatītāji būs cēsinieki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Dzejas balle Kandavas novada muzejā

15.09.2015 14:00 Kandavas novada muzejs

Septembris jau vairāk nekā 50 gadus saucams par dzejas mēnesi, jo tieši šajā laikā visā Latvijā notiek Dzejas dienas.
Dzejas dienu ietvaros Kandavas novada muzejā 15.septembrī plkst.14.00 notiks pasākums „Dzejas balle”.
Pasākumā piedalīsies dzejnieks Elmārs Augusts Rumba un mūziķis Viktors Krasts.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Vasaras izstādes Kandavas novada muzejā

19.06.2015 - 31.08.2015 Kandavas novada muzejs

Kandavas novada muzejā no 19.jūnija- 31.augustam apskatāma fotoizstāde „ Tirgus laukuma stāsts”.

Savukārt, Kandavas Mākslas galerijā, kas atrodas muzeja telpās, no 16.jūnija- 9.jūlijam varat apskatīt Kandavas Mākslas un mūzikas skolas Absolventu diplomdarbu izstādi.

Būsiet mīļi gaidīti Kandavas novada muzejā!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Kandavas novada Amatniecības centra gleznošanas studijas dalībnieku darbu izstāde, Valdas Sirmās rotas

29.05.2015 - 29.08.2015 Kandavas novada muzejs

Gleznošanas studijas darbi novada muzejā

29.05.2015 - 29.08.2015 Kandavas novada muzejs

Kandavas novada muzejā no 29.05.-29.08. apskatāmi gleznošanas studijas dalībnieku darbi, kā arī Valdas Sirmās(Dzirciems) darinātās rotas.

Gleznošanas studija darbojas jau piecas sezonas. Pirmos divus gadus to vadīja Ilva Bārene, tagad Lia Kiršteine.

Nodarbības notiek reizi nedēļā, saskaņojot dalībniekiem ērtāko laiku. Pašreiz tajā ir 10 dalībnieku.

Gleznošanas studija darbu atsāks septembrī Kandavas novada Amatnieku biedrības telpās( Talsu ielā 11).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (0)

Fotoizstāde "Ar mīlestību Kandavas novadā"

25.03.2015 - 06.06.2015 Kandavas novada muzejs

Zinātniskā konference ””Latviski domāt, latviski runāt, latviski just.” Valodnieka Kārļa Mīlenbaha mūža darbs”

29.05.2015 18:00 Kandavas novada muzejs

Muzeju nakts "Rainim un Aspazijai - 150"

16.05.2015 Kandavas novada muzejs

Literāri muzikālā stunda kopā ar aktrisi Zani Jančevsku

Izstādes: J. Vītola foto, "Kaķu istaba", Dzirciema internātpamatskolas audzēkņu darbi.

Ekskursijas „Literāras vietas Kandavā” vēsturnieka Agra Dzeņa vadībā.

Izzinoša spēle „Zināmais un nezināmais par Aspaziju un Raini”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (46)

Māras Alksnes izstāde "Zīds un rotas"

12.03.2015 - 28.04.2015 Kandavas novada muzejs

Talka pie Kandavas novada muzeja

25.04.2015 11:00 Kandavas novada muzejs

Dokumentālās filmas "4x4 par Brīvību" fragmentu filmēšana

21.04.2015 Kandavas novada muzejs

Režisors Olafs Okonovs

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Represēto piemiņas dienas pasākumiem Kandavā un Kandavas stacijā

25.03.2015 13:00 Kandavas novada muzejs

Kandavas novada politiski represēto apvienība informē par Represēto piemiņas dienas pasākumiem 25.martā Kandavā.

Plkst. 13:00 Izbraukšana no Depo laukuma Kandavā uz ziedu nolikšanu pie represēto akmens Kandavas stacijā.

Plkst. 14:00 Piemiņas brīdis Represēto piemiņas vietā Kandavā.

Pēc pasākuma tikšanās Kandavas novada muzejā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Fotoizstāde "Baltā Kandava"

21.01.2015 - 21.03.2015 Kandavas novada muzejs

Fotogrāfiju autori: E. Rēdmanis, D. Rēdmane, J. Kamerāds, L. Laure, A. Riba, G. Šmēls.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Kandavas mākslinieka Nifonta Kuzmina (1919 - 2005) gleznu izstāde

27.01.2015 - 28.02.2015 Kandavas novada muzejs

Kandavas novada muzeja dalība "Tautas kafijas svētkos" Ventspils Amatu mājā

28.02.2015 Kandavas novada muzejs

Muzeja darbinieki Ināra Znotiņa, Diāna Isaka un Kandavas Amatniecības centra vadītāja Kitija Švīgere prezentēja Kandavas ozolzīļu kafiju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Kandavas novada represēto apvienības gadskārtējā tikšanās

17.01.2015 Kandavas novada muzejs

Nākotnes ieceres, atskats uz aizgājušo gadu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Agra Dzeņa monogrāfijas “Kuršu ķoniņi un citi lēņavīri Rietumlatvijā” atvēršanas svētki Kandavā

06.01.2015 15:00 Kandavas novada muzejs

Vēstures zinātņu maģistra Agra Dzeņa monogrāfijas “Kuršu ķoniņi un citi lēņavīri Rietumlatvijā” atvēršanas svētki. Mīļi aicināti visi interesenti!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Tikšanās ar gleznotāja A.Ulmaņa meitu Aigiju Šiferi

28.12.2014 13:00 Kandavas novada muzejs

28. decembrī plkst. 13.00 Kandavas novada muzejā (Kandavā, Talsu ielā 11), noslēdzot Ziemassvētku Dāvantirgu un Arnolda Ulmaņa gleznu izstādi - tikšanās ar mākslinieka meitu Aigiju Šiferi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS 2014

15.12.2014 - 28.12.2014 Kandavas novada muzejs, Kandavas novada amatnieku biedrība, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

Jau trešo gadu Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā no 15.12. līdz 28.12.13. norisināsies ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS. Pagājušajā gadā mēs kopā paveicām lielu darbu, 14 dienas Kandavas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja aplūkot un iegādāties vairāk kā 2000 unikālu dāvanu, kas tapušas tepat Kandavas apkārtnē- adījumus, keramiku, ādas izstrādājumus,gleznas, apsveikuma kartītes, eglīšu rotājumus u.c.

15. decembrī un 26. decembrī - īpaša programma - radošās darbnīcas, mūzika, karsti dzērieni, dāvanu saiņošana u.c.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Pasākums "Dim, dim, dim Kandavā Ziemassvētku noskaņā!''

26.12.2014 12:00 Kandavas novada muzejs, Kandavas vecpilsētas Promenāde, Kandavas kultūras nams

Sīkāka informācija pa tel. 63122789.

printēt Lasīt visu ziņu

Kandavas apkaimes ceļotāju klubiņa pirmā tikšanās. Tēma - Ungārija.

27.11.2014 17:00 Kandavas novada muzejs

Aicinām visus, kam interesē ceļojumi, pulcēties muzejā uz tikšanos ar azartisku ceļotāju Ivetu Piesi. Paņemiet līdzi arī savus Ungārijas stāstus. Pieteikšanās pa tālruni 29172935.

printēt Lasīt visu ziņu

Riharda Zariņa atceres pasākums

26.11.2014 14:00 Kandavas novada muzejs

Kandavas mācītāja Riharda Zariņa 125 gadu atceres pasākums un dzejoļu grāmatas ''Vēli ziedi'' izlases prezentācija.

printēt Lasīt visu ziņu

Arnolda Ulmaņa gleznu izstāde

24.10.2014 - 22.11.2014 Kandavas novada muzejs

Aivara Lācarus (Talsi) fotoizstāde "Solīts"

08.10.2014 - 22.10.2014 Kandavas novada muzejs

Fotoizstāde "Skolas ielas svētki 2011"

10.09.2014 - 18.10.2014 Kandavas novada muzejs

Zinātniskā konference "Būt kurzemniekam"

30.05.2014 18:00 Kandavas novada muzejs

Muzeja nakts pasākums "Tas no dzintara..."

17.05.2014 19:00 Kandavas novada muzejs

Paldies visiem, kas apmeklēja Muzeja nakti!!! Foto no pasākuma: Jānis Kamerāds

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Ceļojošā izstāde "Kandava Eiropā''

02.05.2014 - 16.05.2014 Kandavas novada muzejs

Tikšanās ar EP deputāti profesori Inesi Vaideri

09.05.2014 Kandavas novada muzejs

Ilzes Cērpiņas gleznu izstāde ''Viss ir galvā...''

14.03.2014 - 01.05.2014 Kandavas novada muzejs

Fotoizstāde "Senā Kandava"

27.02.2014 - 30.04.2014 Kandavas novada muzejs

Kandavas novada represēto piemiņas pasākums

25.03.2014 Kandavas novada muzejs

14:30 - ziedu nolikšana Kandavas stacijā (autobuss no Depo laukuma Kandavā plkst. 14:15)

15:00 - atceres brīdis Kandavā (pie piemiņas akmens)

Pēc pasākuma atmiņu pēcpusdiena Kandavas kultūras nama mazajā zālē un Kandavas vidusskolas audzēkņu muzikāls sveiciens.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Valtera Poļakova fotogrāfiju izstāde "Latvijas bērni"

30.01.2014 - 06.02.2014 Kandavas novada muzejs

ATKLĀŠANA 30.01.14. pl. 17:00

Programmā:

Tikšanās ar mākslinieku Valteru Poļukovu , iespēja bērniem līdz 7.g. vecumam piedalīties unikālā fotoprojektā "Ar saknēm Tēvzemē". Pēc fotosesijas katram bērnam viena fotogrāfija tiks uzdāvināta.

Diskusijas ar LR Saeimas atbildīgo komisiju deputātiem, Latvijā labi zināmiem demogrāfiem, "Māmiņu kluba" pārstāvjiem un Latvijas Tēvu frontes dalībniekiem.

ieeja bezmaksas

printēt Lasīt visu ziņu galerija (38)

Rendā tenko, vai Kandavā arī?

07.01.2014 14:00 Kandavas novada muzejs

Tikšanās ar Daci Zvirbuli. Grāmatas "Rendas tenkas" prezentācija.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Ainas Liepas tekstila glezniņas

22.10.2013 - 02.01.2014 Kandavas novada muzejs

ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS 2013

15.12.2013 - 28.12.2013 Kandavas novada muzejs, Kandavas novada amatnieku biedrība, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

Jau otro gadu Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā no 15.12. līdz 28.12.13. norisināsies ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS. Pagājušajā gadā mēs kopā paveicām lielu darbu, 14 dienas Kandavas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja aplūkot un iegādāties vairāk kā 2000 unikālu dāvanu, kas tapušas tepat Kandavas apkārtnē- adījumus, keramiku, ādas izstrādājumus,gleznas, apsveikuma kartītes, eglīšu rotājumus u.c.

15. decembrī un 26. decembrī - īpaša programma - radošās darbnīcas, mūzika, karsti dzērieni, dāvanu saiņošana u.c.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (101)

Kandavas novada represēto apvienības gada noslēguma pasākums

18.12.2013 Kandavas novada muzejs

Tikšanās ar Ainu Liepu

27.11.2013 16:00 Kandavas novada muzejs

Tikšanās ar tekstilnieci, floristi, dzejnieci Ainu Liepu!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Biedrības "Vēsturiskā atmiņa" grāmatu prezentācija/ Konkursa par dzimtas mājām laureātu godināšana

11.11.2013 16:00 Kandavas novada muzejs

Biedrības "Vēsturiskā atmiņa" izdotās grāmatas "LTF Tukuma rajonā. Cerētais un sasniegtais" un V.Selecka grāmatas "Tas bija brīnums, ko mēs paveicām" prezentācija. / Konkursa par dzimtas mājām laureātu godināšana.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

4. Kafijas un tējas svētki Kandavā

26.10.2013 11:00 Kandavas novada muzejs, Kandavas vecpilsētas Promenāde, Kandavas kultūras nams

2013.gada 26.oktobrī Kandavā notiks 4. Kafijas un tējas svētki. Tajos būs iespēja nogaršot cigoriņu, miežu un citu Latvijā audzētu izejvielu kafiju un tēju. Iemācīties pagatavot dzērienus, kā to darīja mūsu vecmāmiņas. Notiks kopīga muzicēšana, amatnieku arodu demonstrējumi, izstādes un radošās darbnīcas.

Īpašā godā celsim ozolzīļu kafiju, kas tiks gatavota pēc dažādām receptēm un baudāma visas dienas garumā.

Tas būs gards piedzīvojums visiem svētku dalībniekiem. Vērošana no malas te nebūs vietā – īsto baudījumu sniegs aktīva līdzdalība- nogaršojot, aplūkojot, izmēģinot, izzinot, līdzdarbojoties dažādu pārsteigumu tapšanā.

Svētku aktivitātes norisināsies no pl.11.00 līdz 16.00 Kandavas kultūras namā, muzejā un promenādē.

Svētkus rīko Kandavas novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar Kandavas novada domi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Pastāvīgās ekspozīcijas "Ar zirgu uz Kandavas tirgu" atklāšana

26.09.2013 17:00 Kandavas novada muzejs

Ielūdzam Jūs uz pastāvīgās ekspozicijas "Ar zirgu uz Kandavas tirgu" atklāšanu!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Fotoizstāde "Starp ziemu un vasaru"

25.05.2013 - 31.08.2013 Kandavas novada muzejs

Zinātniskā konference "Kultūras un saimnieciskās biedrības Kurzemē līdz 1940.gadam"

24.05.2013 13:00 Kandavas novada muzejs

Kurzemes stāstnieku festivāls

27.04.2013 17:00 Kandavas novada muzejs

urzemes stāstnieku festivāls "Katrs pats savas laimes kalējs".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Izstādes "Kandavas apkaimes kino stāsti" atklāšana

27.03.2013 17:00 Kandavas novada muzejs

"Kandavas apkaimes kino stāsti" izstādes atklāšana. Kandavas novada muzejā.


printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

ZIEMASSVĒTKU DĀVANTIRGUS 2012

15.12.2012 - 28.12.2012 Kandavas novada muzejs, Kandavas novada amatnieku biedrība, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

Ziemassvētku DĀVANTIRGUS ietvaros piedalījās vairāk kā 40 Kandavas apkārtnes apamtnieki, mākslinieki, rokdarbnieki ar kvalitatīvām, pašdarinātām lietām. Kopā tirdziņam tika iesniegti vairāk kā 1500 darbi, kuri katru dienu tika papildināti. Dāvantirgus laikā bija iespēja gan apskatīt gan iegādāties unikālas dāvanas, tika pieņemti pasūtījumi, notika radošās darbnīcas, kafijas baudīšana un laba laika pavadīšana.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (69)

Rekonstruētā muzeja un Kandavas vecpilsētas maketa atklāšana

13.09.2012 18:00 Kandavas novada muzejs

Programmā:

rekonstruētā muzeja un Kandavas vecpilsētas maketa atklāšana

Anetes Kozlovskas albuma "Tik daudz" prezentācija

Baibas Lejiņas personālizstādes atklāšana

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes Radio

Jaunākās galerijas


back to top