Sākums
Kandavas novads
Pašvaldība
Iepirkumi
Izglītība
Kultūra
Sports
Tūrisms
NVO
Afiša
Galerijas
 Video
 Foto
Kontakti


Kalendārs
<< maijs >>
P O T C P S Sv
  1 Rakstniekam Alfredam Dziļumam- 105
Literāra izstāde. Vānes bibliotēkā
Alfredam Dziļumam- 105
Literāra izstāde Vānes bibliotēkā
2
3 4 Rakstniekam Alfrēdam Dziļumam- 105
Literāra izstāde Valdeķu bibliotēkā
5
6
Latvijas rublim- 20
Literāra izstāde. Vānes bibliotēkā
9. maijs- Eiropas diena
Literāra izstāde. Vānes bibliotēkā
Irmai Grebzdei- 100
Literāra izstāde. Vānes bibliotēkā
7
8 9 Rakstniekam Dzintaram Sodumam- 90
Literāra izstāde. Vānes bibliotēkā
Rakstniecei Dafnei di Morjē- 105
Literāra izstāde. Vānes bibliotēkā
Sigrijai Unsetei- 130
Literāra izstāde. Vānes bibliotēkā
10
11 12 13
Irmai Grebzdei- 100
Literāra izstāde Zantes bibliotēkā
Muzeji aicina
Muzeju dienai veltīta izstāde. Matkules bibliotēkā
Irmai Grebzdei- 100
Izstāde trimdas rakstniecei. Matkules bibliotēkā
J. Lūsim
Izstāde novadniekam, olimpietim. Matkules bibliotēkā
14
15 16 17 18 Mani Ļaudis
Jāņa Vītola foto izstāde. Zantes kultūras nama mazajā zālē
Rakstniecei Irmai Grebzdei- 100
Jubilejas izstāde Kandavas pilsētas bibliotēkā
Dzejniecei Rūtai Skujiņai- 105
Jubilejas izstāde Kandavas pilsētas bibliotēkā
Irmai Grebzdei- 100
Literāra izstāde Zemītes bibliotēkā
Dzejniecei Rūtai Skujiņai- 105
Literāra izstāde Zemītes bibliotēkā
19
20
Kino pa pēdām
Tematiska izstāde Kandavas pilsētas bibliotēkā
Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde
Ieeja bez maksas. Galerijā "Vējspārns"
21
13:00 Dokumentālā Kandava
Filma par kandavu. Matkules kultūras namā
19:00 Dokumentālā filma- Kandavas novads
Valdeķu bibliotēkā
22
Rakstniecei Irmai Grebzdei- 100
Literāra izstāde Valdeķu bibliotēkā
12:00 Kino pa pēdām
Kinožurnālu apkopojuma par Kandavas novada apkārtni demonstrēšana. Cēres bibliotēkā
17:00 Saulessargu tamborēšana
Amatniecības centrā
23
19:00 Šodienas pēdas vakardienā
Pašmāju video- kino vakars. Zantes bibliotēkā
24
Velobrauciens- tūrisma sezonas atklāšana
Kandavas novada svētku ietvaros
Tā nav dzīve, tas ir kino
Kandavas novada svētki
Kino pa pēdām
Pasākums bērniem. Vānes bibliotēkā
13:00 Labākā kinostudija pasaulē- Rīgas kinostudija
Lasītāju klubiņa pasākums- viktorīna. Kandavas pilsētas bibliotēkā
25
Gidu diena
Kandavā
Tautas muzikantu salidojuma dalībnieku koncerts
Cērē
Kandavas kausa izcīņa šaušanā

10:00 Cēres pagasta sporta svētki
Cēres sporta laukumā
11:00 Novada svētku ieskaņas pasākums
Zemītes tautas namā
26
Vasarsvētku koncerti
Kandavas novadā
15:00 Saule brida rudzu lauku
Vasarsvētku koncerts, piedalās vpdk "Sadancis" un draugi. Vānes parka estrādē
27
28 17:00 SILVA- orientēšanās sporta kārta
pie Teteriņu ezera
29
17:00 Veselīgi un garšīgi graudu ēdieni
Amatniecības centrā
30
31      
.

 
Atklāta Kandavas Promenāde video
2011.11.23.

 14. novembrī atklāja Kandavas Promenādi, kas izveidota projekta „Kandavas vecpilsētas centra daļas atjaunošanas un tūrisma infrastruktūras attīstības” ietvaros. Kandavas vēsturiskais centrs veidojies jau 14. gadsimtā, taču ģeoloģisko īpatnību dēļ (purvains, daudz pazemes avotu) lielākā daļa teritorijas, kurā izveidota Promenāde, nav tikusi izmantota līdz pat mūsdienām.

Promenādes atklāšanā Kandavas novada domes priekšsēdētājs Rolands Bārenis (Promenādes izveidošana ir viņa ideja) uzrunāja kandavniekus un viesus: „Kad LIAA izsludināja projektu pieteikšanu, mums bija divas izvēles- renovēt Pulvertorni vai veidot kaut ko jaunu, izvēlējāmies Promenādes projektu. Man ir liels prieks, jo šis būs ilgdzīvojošs projekts.”
Kandavas Kultūras pārvaldes vadītāja Ziedīte Začeste, promenādes atklāšanā uzsvēra, ka Promenāde ir vieta, kur satiekas cilvēki, tā savā veidā ir cilvēces vēstures veidotāja. „Promenāde pastāv cauri gadsimtiem, tādēļ šodien šeit satiksies gadsimti.” Tiešām, Promenādes atklāšanā arī satikās gadsimti. Blakus bērniem, kuri rotaļājās Promenādē jaunizveidotajos rotaļu laukumos, bija redzami dažādi tēli viduslaiku tērpos. Šeit varēja sastapt līgavu un līgavaini, kuri devās pāri promenādē izveidotajiem septiņiem tiltiem, leijerkastnieku, senlaiku fotomākslinieku un citus tā laika Promenādes apmeklētājus.
Kandavas tūrisma informācijas centra vadītāja Ilze Dravniece saka: „Kandavas vārds līdz šim daudziem pilsētas viesiem nebija svešs. Tomēr ja līdz šim Vecpilsētas laukums īsti tūristus nepiesaistīja, tad līdz ar Promenādes atklāšanu tas ir ieguvis jaunu elpu. Gan tūristiem, gan kandavniekiem – tā ir vieta kur pulcēties, lai satiktos un kopīgi svinētu svētkus. Tā ir vieta kur ģimenēm pabūt kopā ar bērniem. Bērnu mirdzošās acis un ļaužu pulcēšanas šai vietā arī vakara stundās ir pierādījums tam, ka šādu vietu vajadzēja radīt. Protams, vēl jāiegulda liels darbs, lai veicinātu Promenādes atpazīstamību. Lai kāzinieki šurp dotos meklēt septiņus tiltus. Lai jaukas pastaigas būtu papildinātas ar iespēju radoši darboties. Nākotnē Promenādē paredzēts izveidot amatnieku darbnīcu un suvenīru veikaliņu, vecajos mūros - omulīgu kafejnīcu. Aicinu visus pilsētas iedzīvotājus un viesus – saudzēsim, lolosim un pilnveidosim šo vietu, lai mums un mūsu bērniem būtu jauka vieta kur atpūsties!”
Projekta gaitā labiekārtots laukums, kuru ierobežo Talsu, Ūdens un Baznīcas ielas un Kandavas luterāņu baznīcai piederošais zemesgabals.
Promenāde veidota kā atpūtas vieta gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tajā izveidoti divi bērnu rotaļlaukumi un laukums dažādu pasākumu un koncertu organizēšanai.  Īpaši padomāts par jaunlaulātajiem - pār promenādes teritorijā esošo strautu izveidoti septiņi tiltiņi, atbilstoši kāzu tradīcijām. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus ir 7 tilti. Promenādes centrā izaugusi varena ozolzīle (skulptūra), kuru pirmoreiz varēs skatīt Promenādes atklāšanā. Kandavas simbols – ozolzīle dominē  visā promenādes teritorijā- bruģēto celiņu malās izvietotas kopumā septiņas ozolzīles, kuras vēsta par Kandavas vēsturi Patīkamu noskaņu krēslas stundās Promenādē rada ierīkotais apgaismojums- izgaismotais strauts, dīķis, senlaiku stilā veidotās laternas. Projekta kopējās izmaksas ir 400 000 Ls, ERAF līdzfinansējums 225 053, 85 Ls.
 
B. Vītoliņa
 
    Video: Kandavas promenādes atklāšana  

 

Svētki mūsu mīluļiem
Citi video
Kandavas Nagla
 



Kandavas Nagla
Citi video

Aptauja

Kā vērtējat Kandavas attīstību pēdējo gadu laikā?







© 2011 Kandavas novada dome