faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Par Kandavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāju ievēl Jolantu Vicinsku14.11.2018

14.novembrī notika Kandavas novada domes ārkārtas sēde, kurā deputāti ar 2018.gada 20.novembri ievēlēja Jolantu Vicinsku Kandavas novada bāriņtiesas priekšsēdētājas amatā ar termiņu pieci gadi ( līdz 2023.gada 19.novembrim).

Par Kandavas novada bāriņtiesas priekšsēdētājas vietnieci ar 2018.gada 20.novembri ievēlēja Zandu Zeltzaķi ar termiņu pieci gadi ( līdz 2023.gada 19.novembrim).

printēt Lasīt visu ziņu

Apbalvoti orientēšanās spēles „Latvija” dalībnieki14.11.2018

Novembra sākumā Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā tika apbalvoti orientēšanās spēles “Latvija” dalībnieki. Spēle šogad bija veltīta Latvijas simtgadei. Trīs dienu laikā, trijās distancēs devās vairāk kā 500 dalībnieku.

Sprinta distancē 1. vietu izcīnīja Tīna Zeberiņa, 2. vietā Evelīna Mileika, 3. vietā Agnese Besikirska -visas no Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas. Interesanti, ka uzvarētāja distancē pavadīja trīs minūtes, bet 239. vietas dalībnieks 30 minūtes. Jāņem vērā fakts, ka spēlē piedalījās dalībnieki no astoņu gadu vecuma līdz 60 gadu vecumam. Galvenais orientēšanās spēlē „Latvija” -  lai mēs iepazītu savu LATVIJU -  pilsētas, ezerus, kalnus, dabas parkus un upes. 

Tautas distancē 1. vietu izcīnīja Ģirts Alberts Celmiņš no Kandavas internātvidusskolas, 2. vieta -Elīza Oliņa no Zantes pamatskolas, 3. vieta Rihards Jakobovics no Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

​Īstenots projekts “Valodas pagraba izveide Kandavas novada muzejā”14.11.2018

Novada dome īstenojusi projektu “Valodas pagraba izveide Kandavas novada muzejā”/ Nr. 16-08-AL14-A019.2202-000003/.  Projekta mērķis, izveidojot valodas pagrabu Kandavas novada muzejā, bija bagātināt Kandavas novada nemateriālo kultūras mantojumu, tādā veidā radot arī priekšnosacījumus jaunu tūrisma un kultūras pakalpojumu attīstībai. 

Tika veikta Kandavas novada muzeja pagraba telpas pārbūve un izveidota Kandavas novada valodas digitālā krātuve, kas interesentiem sniegs iespēju bez maksas iepazīties ar novada nemateriālo kultūras mantojumu. Papildus pieejama interaktīvā spēle, ar kuras palīdzību atraktīvā veidā ir iespēja uzzināt Kandavas novada vietvārdus, pilsētvides elementu nosaukumus un ievērojamus iedzīvotājus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Realizējot projektu, deju kolektīvs “Ozolāji” ieguvuši jaunus tautastērpus14.11.2018

Biedrība “Tautas dejas Kandavā atbalsta biedrība „Ozolāji”” ir īstenojusi projektu “Kurzemes tautastērpu 14 komplektu iegāde” (projekta Nr.17-08-AL14-A019.2203-000014), kura mērķis bija nodrošināt Deju kolektīva “Ozolāji” 14 (četrpadsmit) dejotāju pārus ar Kurzemes novada deju tērpu komplektiem, tā veicinot sabiedrības iesaistīšanos un kultūras kapitāla attīstību, kā arī tā ilgtspējīgu izmantošanu, ka Kandava attīstās, aug un ir pamanāma.

Projekta kopējās izmaksas ir 8161,69 EUR, no kurām publiskais finansējums 7345,52 EUR, bet Kandavas novada domes līdzfinansējums 816,17 EUR.

printēt Lasīt visu ziņu

Pirmizrādi piedzīvojusi filma “100 gadi esības vējos”14.11.2018

11.novembrī kinoteātra “Splendid Palace” lielajā zālē notika dokumentālās filmas “100 gadi esības vējos” pirmizrāde. Filma iekļauta kā ārpuskonkursa pirmizrāde Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" programmā. 

Viena no filmas varonēm ir bijusī kandavniece Alise Lauva, kura patreiz dzīvo Tukuma pusē. Alises kundze piedalījās filmas pirmizrādē Rīgā, kur satikās arī ar Kandavas novada domes priekšsēdētāju Ingu Priedi un šis tikšanās mirklis tika iemūžināts fotogrāfijā.

 Vitāli, dzīvesgudri un garīgi ļoti stipri ir Ludmilas Ikeres jaunās dokumentālās filmas “100 gadi esības vējos” galvenie varoņi. Tie ir 16 cilvēki – Latvijas vienaudži, kuriem šobrīd ir 100 un vairāk gadu. Daži no viņiem filmas tapšanas laikā jau aizgājuši mūžībā.

Filmas režisore Ludmila Ikere atklāj: “Es ielūkojos materiālā un sapratu, ka uzdevums ir tāds, ko es savā 25 gadu stāžā kā režisore, kādreiz strādādama Rīgas kinostudijā, neesmu piedzīvojusi. Tajā pašā laikā šie varoņi ar savu garīgo spēku, kas bieži vien pārspēj tās fiziskās iespējas, kādas viņos vēl ir saglabājušās, man uzlika tādu latiņu, kuru es gribēju sasniegt.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Vārds uzņēmējiem- Ciemos pie “Kalnēnu” saimniekiem Vānes pusē14.11.2018

Vānes pagasta “Kalnēnu” mājās viesojāmies ne pirmo reizi. Pirms pieciem gadiem ar saimnieku Aivaru Žiedas runājām par viņa toreizējo rūpalu- kūpinājumu un desu ražošanu.

Bija interesanti vērot, kā mainījusies dzīve šajā lauku sētā, kas tagad atrodas asfaltēta ceļa malā, putekļi vairs nav jārij un kultūras, kas aug laukos nav noputējušas baltas. Mājai uzlikts jauns jumts, par kuru iepriekšējā intervijā, saimnieks nosmēja, ka nav varējis sakrāt līdzekļus tā nomaiņai strādājot desmit gadu garumā. Tīrumi iežogoti, uzceltas siltumnīcas un saule spoguļojas divos dīķos. Saimnieks atradis arī saimnieci, čaklo Lindu, savu dzīves līdzgaitnieci un palīgu visos darbos un gaitās. Tagad īpašumā ir ne tikai kūpinātava, bet arī plašs pagrabs, kurā glīti sarindojušās daudz un dažādas burciņas ar Lindas darinātajiem saldajiem un sāļajiem gardumiem. Mūsu saruna sākās tieši par šiem darinājumiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Noslēdzies konkurss 8. - 9. klašu skolēniem “Cildens mans novadiņš”14.11.2018

13.novembrī Kandavas novada skolu pārstāvji atzīmēja konkursa “Cildens mans novadiņš” noslēgumu, tiekoties pasākumā Kandavas kultūras namā. Pirms pasākuma skolēni simboliski aizdedza svecītes Latvijas kontūrā, kas bija izveidota pie novada domes, dāvinot savai zemītei arī pašu gatavotu spēka zīmi.

Kas ir viens gads mūsu mūžā? Tās ir 365 dienas – darbdienas, brīvdienas un svētku dienas. Tas ir aplis. Kad viens aplis beidzas, sākas nākamais. Mums katram ir savs laika aplis. Arī Latvijai ir savs laika aplis no 18. novembra, tieši 12 mēnešus, līdz nākamajam 18.novembrim. Tieši šajā laikā jau vairākus gadus notiek Kandavas novada skolu konkurss „Cildens mans novadiņš”.

Šī gada konkursa tēma bija “100 gaismas mirkļi”. Konkursā piedalījās skolēni no visām Kandavas novada skolām. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top